اخبار و مقالات

آخرین اخبار و مقالات

مشکل پرینتر سه بعدی ( حلقه حلقه شدن سطح )
2 اسفند 1397, 23:28 1 070

در صورت لرزش پرینتر سه بعدی در حین کار سبب بروز طرح های ناصاف و موج دار برروی سطح قطعه می شود. زمانی که اکسترودر در گوشه ها و زوایای تند یک تغییر جهت ناگهانی می دهد این عارضه بیشتر مشاهده می شود. برای مثال در پرینتر سه بعدی یک مکعب 20 میلیمتری، هر بار که اکسترودر بخواهد ضلعی از آن را پرینت نماید باید 90 درجه تغییر جهت دهد اینرسی اکسترودر باعث ایجاد حلقه هایی در قطعه، در اثر ارتعاش می شود. برای حل این مشکل موارد زیر را بررسی نمایید.

سرعت بالای پرینت

یکی از دلایل ایجاد این مشکل سرعت بالای پرینت سه بعدیست که در اثر تغییر ناگهانی و سرعت بالا این جابه جایی های کوچک در لایه ها ایجاد می شود پس بهتر است که سرعت پرینت را کاهش دهید. برای این کار روی "Edit Process Settings” کلیک نمایید و سر برگ Other را انتخاب نمایید. لازم است که مقادیر"Default Printing Speed” و " Axis Movement Speed X/Y” را تغییر دهید. "Default Printing Speed”سرعت حرکت اکسترودر را در هنگام خروج فیلامنت کنترل می کند و " Axis Movement Speed X/Y” کنترل کننده سرعت حرکت در جاهاییکه که فیلامنت خارج نمی شود می باشد.

موارد فنی

اگر با اصلاحات فوق مشکل رفع نشود ممکن است برخی مشکلات فنی در پرینتر سه بعدی که خود باعث ایجاد لرزش و ارتعاش می شوند عامل ایجاد این خطوط برروی قطعه پرینت شده می شود برای مثال یک پیچ شل باشد تسمه شل باشد و ...

در هنگام پرینت به دقت به پرینتر سه بعدی خود نگاه کنید و ببینید این ارتعاشات دقیقاً از کجا ایجاد می شود. بسیاری از دارندگان پرینتر سه بعدی که با این مشکل مواجه بودن با بررسی دقیق دستگاه خود اعلام کرده اند که یک مشکل فنی باعث بروز چنین عارضه ای بوده است.