آخرین اخبار و مقالات

بزرگترین مجسمه برنز
30 دی 1397, 18:16 1 088

بزرگترین مجسمه برنز در بریتانیا، در خارج از تئاتر رویال پلیموت در بهار سال 2019 نصب خواهد شد.

مجسمه ساز جوزف هیلیر به طور رسمی این قطعه هنری را مسنجر نام گذاری کرد که این مجسمه یادبودی از یک بازیگر جوان است که در واقع پیام آور انژی و خلاقیت در قلب تئاتر سلطنتی پلیموت می باشد. مسنجر در ارتفاع 7 متر و عرض 9 متر و وزن آن تقریباً /5 تن می باشد و به همین سبب بزرگترین مجسمه برنز ساخته شده توسط فرآیند ریخته گری مومیست که حجمی در حدود 25/6 متر مکعب خواهد داشت.

 

بزرگترین مجسمه برنز

 


 

هیلر سازنده اثر این مجسمه را با الهام از تمرینات بازیگری که در نمایش اتلو در سال 2014 جایزه ویژه تئاتر سلطنتی را دریافت نموده است، ساخته است که در واقع نمایانگر شور و عشق و انرژی می باشد. مسنجر در حال حاضر در کارگاه ریخته گری در روستای کوچک وللن لاناراهیدریم موکنانت با استفاده از تکنیک سنتی ریخته گری مومی در حال اجراست. بیش از 200 پنل برنزی به صورت جداگانه ریخته گری و رنگ شده اند و همچنین جزئیات از جمله زیورآلات و .. به صورت مجزا و همزمان در حال ساخت می باشد. با توجه به اینکه هنوز چند ماهی به اتمام پروژه وقت بافیستف نیمه پایین مجسمه، پاها با هم جوش داده شده است و با توجه به ابعاد غول پیکر این مجسمه برنزی، پای راست آن در بیرون از کارگاه به مجموعه اضافه گردید و هم اکنون در محل نصب شده است.

این پروژه عظیم به عنوان یکی از بزرگترین پروژه های ساختمجسمه برنزی است که در واقع ترکیبی از فناوری های پیشرفته کامپیوتری و روش سنتی ریخته گری مومی می باشد. با توجه به پیش بینی های انجام شده این اثر هنری غول پیکر در بهار سال 2019 تکمیل و به صورت کامل رونمایی می شود.