اخبار و مقالات

آخرین اخبار و مقالات

پزشکان بلغاری اولین ایمپلنت سه بعدی چاپ شده را تولید کردند...
16 دی 1397, 13:50 810


پزشکان در بلغارستان یک قطعه چاپی 3D را برای بیمارانی که غضروف یا رباط خود را به علت بیماری مادرزادی برداشته بودند ایجاد کردند. 
Ivaylo Josifov اولین بلغاری است که عملیاتی انجام می دهد که در آن یکی از دنده های خود را با یک نسخه چاپی 3D جایگزین کرده است. مشکلات جوزفیف زمانی شروع شد که او معتقد بود که او از درد تنزیلات رنج می برد.

پزشکان به او گفتند که این بیماری یک بیماری مادرزادی است که می تواند گسترش پیدا کند و مشکلات تنفسی ایجاد کند و عضلات قفسه سینه خود را تضعیف کند. برای اطمینان از اینکه این اتفاق رخ ندهد، پزشکان تصمیم گرفتند که دنده جوزفیف باید کاملا حذف شود و ایمپلنت آن شود.

پزشکان تصمیم گرفتند برای این کار از تکنولوژی چاپ 3D استفاده کنند. قبل از عمل جوزفیف هرگز از این روش استفاده نشده بود.

پزشکان یک اسکن سه بعدی از استخوان را برای ایجاد یک ماکتی که شکل، انحنا و ضخامت آن شبیه یوسفیوف بود، مطابقت دادند. پس از انجام این کار، پزشکان اسکن را به دفتر 3dbgprint، دفتر خدمات بلغارستان فرستادند.

مدیر توسعه کیفیت در 3DGence، گفت: "چاپگرهای 3D ما دقت و صحت ابعاد سه بعدی را که در این روش پزشکی بسیار مهم هستند، تضمین می کنند...
مدل طراحی شده با اجرای بسیار دقیق عنصر جدید به جای استخوان حذف شده، جایگزین می شود.

پس از اطمینان از اینکه مدل 3D در داخل دیواره قفسه سینه یوسفیف قرار گرفت، تیم 3dbgprint از یک چاپگر 3DGence 3D تایید شده توسط FDA استفاده کرد.

پروفسور Minchev، رئیس بخش جراحی قلب و عروق در بیمارستان Tokuda، گفت: "این دوره جدیدی در بازسازی دیواره قفسه سینه برای بیماران مبتلا به تومورهایی است که نیاز به برداشتن ساختارهای استخوانی غضروفی دارند. مواد مورد استفاده، سازگاری بافت را ثابت کرده اند و دقت بازتولید اجازه می دهد تا رزکسیون های دیواره قفسه سینه و جایگزینی آنها با ایمپلنت های فردی طراحی شده باشد. "

جوزفیف اکنون در سلامت است. در نتیجه موفقیت این عمل جراحی، پزشکان قصد دارند در پروژه های بعدی با استفاده از چاپگرهای 3D کار کنند.