اخبار و مقالات

آخرین اخبار و مقالات

کاربرد اسکن سه بعدی در پرینت سه بعدی با روش فتوگرامتری
13 دی 1397, 18:51 958

روش فتوگرامتری باعث آسان‌ شدن پرینت سه‌بعدی می‌شود. با استفاده از تعدادی عکس، Meshmixer و Meshlab می‌توان بلندترین مجسمه‌ها و ساختمان‌ها را به یک ماکت کاهش داد به‌طوری‌که می‌توانید آن را در کف دست خود بگیرید. چگونه این کار انجام می‌شود؟


مدل‌سازی سه‌بعدی می‌تواند خیلی آسان یا خیلی سخت باشد. گزینه‌هایی در نرم‌افزارهای حرفه‌ای وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد تا مدل‌های مهندسی را از طرح‌های دو­بعدی ایجاد کنید. یا شما می‌توانید از نرم‌افزارهای رایگان در مهندسی معکوس یا جایگزین کردن قطعات خانگی شکسته استفاده کنید.

اگر شما هیچ تجربه مدل‌سازی سه‌بعدی و مهندسی ندارید، فتوگرامتری یک گزینه عالی برای این کار است.


فتوگرامتری فرآیند به دست آوردن یک سری از نقاط در فضا از یک سری عکس است. هنگامی‌که این فرایند اسکن بهپرینت سه‌بعدیاعمال شود، استفاده از این تکنولوژی ساده‌ترین راه برای تولید پرینت سه‌بعدی است. در ابتدا تعدادی عکس از جسم از هر زاویه ای، بگیرید. سپس باید این عکس‌ها را به یک نرم‌افزار مانند AutoDesk 123D Catch یا نرم‌افزار مشابه وارد کنید. پس از انجام این کار، نرم‌افزار می‌تواند به شما یک فایل obj یا stl بدهد، که از آن‌ها برای پرینت سه‌بعدی استفاده می شود.

اگرچه فتوگرامتری به‌خوبی در نرم‌افزار مدل‌سازی سه‌بعدی کار می‌کند،اما معمولاً خطاهای اضافی که نیاز به کمی تمیز کردن دارد وجود دارد.


اندازه فایل: کاهش تعداد چندضلعی‌ها در مش باعث کاهش اندازه فایل برای پرینت سه‌بعدی می شود.

مش چندضلعی مجموعه‌ای از رئوس، لبه‌ ها و سطوح است که شکل یک مدل‌ سه‌بعدی را تعریف می‌کند. در اینجا یک تصویر از تمام قطعات از مدل مش شکسته نشان داده‌شده است.

 

کاربرد اسکن سه بعدی در پرینت سه بعدی با روش فتوگرامتری

 


 

چندضلعی‌ها ترکیبی از رئوس، لبه‌ها و سطوح اند که با کاهش رئوس، سطوح کاهش می‌یابد و تعداد چندضلعی‌ها کاهش می یابد. در فرآیند فتوگرامتری، نرم‌افزار رئوس را بر اساس مجموعه‌ای عکس‌ها ترسیم می‌کند و اغلب رویه‌های نامطلوب زیادی را پیرامون شی ترسیم می‌کند. این را نویز پس‌زمینه می‌گویند.


 

چه طور سطوح مدل سه‌بعدی خود را با استفاده ازMeshMixerایجاد کنیم؟

هنگام استفاده از یک سری از عکس‌ها برای ایجاد یک مدل سه‌بعدی، بدانید که می‌تواند خطاهای بسیاری به‌طور طبیعی در پروسه وجود داشته باشد. نرم‌افزار می‌تواند گاهی اوقات رئوس را از مدل شما کم کند که باعث سوراخی در پوسته مدل شما خواهد شد. اگر شما یک‌شکل هندسی را پرینت می‌کنید،آن را در سایت sculpteo بارگذاری کنید , اجازه دهید به نرم‌افزار تا سوراخ را به‌طور اتوماتیک ببندد. این کار راحت‌ترین روش برای بستن سوراخ است.