اخبار و مقالات

آخرین اخبار و مقالات

یک دانشجو بدن تمام فانتوم انسان را برای تست پرتودرمانی چاپ سه بعدی می کند...
2 دی 1397, 13:59 1 352


یکی از دانشجویان ارشد دانشگاه ایالتی لوئیزیانا (LSU) که ​​در زمینه مهندسی زیست شناسی و کشاورزی از یکچاپگر سه بعدی برای کمک به تحقیقات خود استفاده کرده است، با چاپ یک بدن انسان به اندازه واقعی از آن برای برای پرتودرمانی استفاده کرد...

این اولین "بدن انسانی" ست که به اندازه واقعی و به صورت سه بعدی  چاپ شده است...و نام او ماری است!

خالق او مگان مور، دانشجوی دانشگاه ایالتی لوئیزیانا (LSU)است.

مور در حال مطالعه مهندسی زیست شناسی و کشاورزی است و برای یافتن بهترین زاویه توزیع تابش اشعه در مقیاس واقعی انسان، نیاز به یک روش دارد.

او نیاز به "فانتوم" داشت، اما اگر فانتوم ها به طور سنتی ساخته شوند، باید تا 40،000 دلار برای آن هزینه کنند تا یک اندام داشته باشند.

در عوض مور، "ماری" یک زن چاپی سه بعدی  را با تنها 500 دلار پرینت سه بعدی کرد. این فانتوم چاپ شده سه بعدی دارای یک سر قابل جدا شدن است و وزن آن 15 پوند است.
این فانتوم همچنین می تواند 36 گالن آب را تا چهار و نیم ساعت نگه دارد.


مور علت چاپ سه بعدی بدن را توضیح می دهد: "فانتوم ها در دوره های پزشکی و سلامت فیزیک به عنوان جایگزینی برای بافت انسانی مورد استفاده قرار می گیرند...
اما مسئله این است که اکثر مدل های دزیمتری در حال حاضر با یک استاندارد ساخته می شوند و تمام انواع سرطان در آدم های مختلف روی یک فانتوم استاندارد آزمایش می شود و هیچ فانتوم بدن شخصی ای وجود ندارد که دمختص یک فرد باشد. تا آزمایش ها روی آناتومی شخصی بدن فرد جدا امتحان شود!

برای ایجاد فانتوم چاپ شده به صورت سه بعدی، مور ابتدا اسکن های سه بعدی از پنج زن واقعی را که توسط مرکز تحقیقات بیومدیکال پنینگتون تهیه شده بود انجام داد. از اینها، او یک مدل سه بعدی واقعی را ایجاد کرد و سپس آن را درbioplastic  چاپ کرد.

مور می گوید: "من به طور خاص می خواستم با یک زن کار کنم، زیرا به طور معمول در علم زنان مشغول مطالعه نیستم، زیرا زنان به دلایل گوناگون پیچیده اند. و من می خواهم یک فرد با پیچیده ترین هندسه، را مطالعه کنم.

چاپ و تکمیل مدل در چهار بخش بر روی یک چاپگر BigRep در LSU چاپ شد، و 136 ساعت طول کشید. سپس چاپ های حاصل از این پرینتر رابا استفاده از یک چکش و صیقل دهنده، و همچنین سوتورینگ، جوشکاری و سندبلاست متصل کرد.

سپس فانتوم با پوشش مایع لاتکس و بنفش رنگ (رنگ LSU) پوشش داد.. ماری همچنین جوراب های ضد ضربه LSU می پوشید. در نهایت فانتوم آب را آزمایش کرد تا بتواند 36 گالن آب را برای چهار ساعت و نیم نگه دارد.

به تازگی، کار مور، محققان دیگری را در سراسر کشور در دانشگاه پزشکی واشنگتنسیچلاتون در سیاتل جذاب کرده است. محققان ماری را در یک تابوت حمل می کردند و از او برای تست سریع نوترون درمانی استفاده می کردند که برای درمان تومورهای خاص استفاده می شود.

مور آرزوهای آینده اش را توضیح می دهد و می گوید: "آنچه که می خواهم برای این پروژه انجام شود، تحقیقی است که به عنوان کار پایه ای، برای شخصی سازی درمان های سرطان برای افرادی که درمان های پیچیده تر دارند استفاده شود.

بیماران مبتلا به سرطان پستان و کودکان واقعا مورفولوژی متفاوتی دارند که معمولا درمان آن ها بسیار مشکل است. من متوجه شدم که ما باید در مورد هر بدن یاد بگیریم، زیرا هر بدن پیچیدگی خاص خودش را دارد!

ما هنوز در بسیاری از سطوح اشتباه می کنیم. ما باید بیشتر یاد بگیریم!